SERVİS ve HİZMETLERİMİZ

Tuartek A.Ş. toprak, deniz ve atmosferik ortamlardaki yapıların korozyondan korunması, paslanmasının baştan önlemesi ve kullanım ömürlerinin arttırılması hedefleri doğrultusunda profesyonel hizmet vermektedir.

Katodik koruma

Sürekli elektrolitik bir ortam içerisinde bulunan yapıların korozyondan koruma yöntemlerinden bir tanesidir. Başta kara boru hatları olmak üzere, toprak altı ve üstü ürün depolama tankları, iskele ve limanlarda, deniz altı boru hatları, petrol platformları ve betonarme yapıların donatılarında koruma amaçlı uygulanabilmektedir.

Tuartek A.Ş. galvanik yada cebri akımlı katodik koruma sistemi dizaynı, boru hatları için AC ve DC enterferans sorunlarını tanımlama ve giderme, montaj, ölçme, değerlendirme ve raporlama, devreye alma ve periyodik bakımlar gibi görevleri yapmaktadır.

Boyama ve Kaplama

Boyama ve kaplama oldukça geniş bir yelpazede kullanılan korozyon koruma yöntemleridir. Tüm metalik yapıların endüstriyel değerlerini korumak veya estetik görünümlerini iyileştirmek amacıyla uygulanabilir. Fakat doğru bir şekilde yapılmadığı zaman kısa süre içerisinde işlevini yitirebilir.

Tuartek A.Ş. çalışma koşullarına bağlı olarak kaplama malzemesinin seçimi, test edilmesi (qualifikasyonu) ve uygulanması aşamalarında çözüm sunmaya hazırdır.

Danışmanlık

Firmanızda karşılaştığınız korozyon problemleri ile ilgili, literarür taraması ve akademik danışmanlık başta olmak üzere, raporlama, yol gösterme, teknik dökümanların hazırlanması ve gözden geçirilip onaylanması gibi konularda yardımcı olabiliriz.

Projelendirme, malzeme seçimi ve dizayn çalışmaları

Yapılarınız için en etkili koruma yönteminin belirlenmesi ve uygulanması için projelendirme, malzeme seçimi ve temini, test ve kalite konrölleri gibi adımları sizin adınıza yapabiliriz.

İmalat ve montaj

Konusunda tecrübeli ekiplerimiz ile sahadaki montaj ve devreye alma işlemlerini en üst kalitede yapabiliriz.

Bağımsız denetmenlik, Devreye alma testleri

Yürürlükte olan projelerinizin kalite konrollerini uluslararası standartlar çerçevesinde takip edebiliriz.

Saha Bakım uygulamarı, CIPS ve DCVG testleri, AC ve DC Enterferans çözümleri

Mevcut yapıların durumunu, CP sisteminin çalışmasını, varsa problemlerin tanımlanması ve çözüm üretilmesi konusunda yardımcı olabiliriz.

Arge çalışmaları

Korozyon ile ilgili kısa veya uzun süreli test ve deneylerin yapımını ve takibini üstlenebilirz.

CP Simulasyon çalışmaları

CP sisteminin efektif olup olamayacağını Simulasyon yöntemlerini kullanarak belirleyebiliriz.